12116/12
Thorvald Niss (f. Assens 1842, d. Frederiksberg 1905)
Fra hønsegården. Sign. monogram 1870. Olie på lærred. Lysmål 39×50. Rammemål 52×64.
Kunst, antikviteter & design, 22. april 2021
Vurdering
Hammerslag
13 bud