Harald Jerichau, 19. årh.
Fritz Petzholdt, 19. årh.
Elisabeth Jerichau Baumann, 19. årh.
En samling af 14 landskaber, religiøse figurer m.m. Flere sign. Bly og pen på papir. Bladstørrelse fra 18×14 til 22×34. U.r. (14).
Proveniens: Dansk privatsamling af tegninger.
Tegningerne kan være gulnede, have små rifter, folder, tegnestiftshuller og/eller små misfarvninger m.m.
Ældre malerier og møbler, 11. august 2014