2232/86
Skænk af nødderod- og træ, front med tre skuffer, indlagt med listintarsia, udskåret med muslinger og bladværk, cabriole ben. Queen Anne form. 20. årh. H. 79. L. 182. B. 55.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger. Mindre skader på finér og lettere løs pynteliste.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. august 2022
Vurdering
Hammerslag