2422/150
Kinesisk plakette af porcelæn, dekoreret i emaljefarver med de udødelige guder. Sign. Cai Wenhua. 20. årh. Lysmål 32,5×53.
Ramme med mindre mærker samt afslag på liste ved øverste kant. Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. maj 2024
Vurdering
Hammerslag