905/271
Flise af keramik dekoreret i blå og turkis med blomster. Antagelig Syrien, 17. årh. 26×11 cm.
Mindre afslag på kanten. Slitage og ridser.
Asiatisk, islamisk og indisk kunst, 1. december 2021
Vurdering
Hammerslag