2004/​574 Amariel Nordoy: Kystparti. Sign. Nordoy 84, 'Særtryk' 5/14. Litografi i farver. Lysmål 53×69.

Be­skriv­el­se

Kystparti. Sign. Nordoy 84, 'Særtryk' 5/14. Litografi i farver. Lysmål 53×69.

Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.

Moderne kunst og design (udskudt), 23. januar 2020

Kunstner

Amariel Nordoy (f. Klaksvík 1945)

Vur­dering

1.000 kr.

Hammerslag

480 kr.

15 bud

(Autobud) 480 kr.
460 kr.
(Autobud) 440 kr.
420 kr.
(Autobud) 400 kr.
380 kr.
(Autobud) 360 kr.
340 kr.
(Autobud) 320 kr.
300 kr.
(Autobud) 290 kr.
280 kr.
270 kr.
260 kr.
250 kr.