2032/833
Carl Fagerlund (f. 1915, d. 2011)
Loftslampe med skærm af glas monteret på ophæng af messing. Udført hos Orrefors og Lyfa. Diam. 38,5.
Stand
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 4. august 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
25 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||