2014/1
Thomas Brooks (f. Hull, Yorkshire 1818, d. 1891)
To unge kvinder lytter til en fugl. Sign. T. Brooks 1885. Olie på lærred. 87×69.
Pa blændrammen etiket.
Lærredet er dubleret. Større krakeleringer. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020
Vurdering
Hammerslag