Ubekendt maler, 18. årh.
Portræt af en herre med allongeparyk. Usigneret. Betegnet på etiket på blændrammen “Probably painted by Arthur Pond (1705–1758)”. Olie på lærred. 75×62.
Lærredet er dubleret. Mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 16. marts 2015
13 bud