2124/862
Jens Søndergaard (f. Øster Assels 1895, d. Skovshoved 1957)
Parti fra Sallingsund. Sign. og dateret Jens S, 5. 7. 39. Pen på papir. Lysmål 24×33.
Undersøgt i ramme. Intet at bemærke.
Moderne kunst og design, 15. juni 2021
Vurdering
Hammerslag