Sir Peter Lely, efterfølger, 18. årh (f. Saest, Westfalen 1618, d. London 1680)
Portræt af en kvinde med en rosenbuket i skødet. Usigneret. Olie på lærred laid on canvas. 127×101.
Mindre krakeleringer samt afskalninger. Flere større reparationer/lapper på bagsiden. Retoucheringer. Søm langs øvre kant. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. januar 2022