2203/​97

Sir Peter Lely, efterfølger, 18. årh (f. Saest, Westfalen 1618, d. London 1680)

Portræt af en kvinde med en rosenbuket i skødet. Usigneret. Olie på lærred laid on canvas. 127×101.

Mindre krakeleringer samt afskalninger. Flere større reparationer/lapper på bagsiden. Retoucheringer. Søm langs øvre kant. Behov for let overfladerensning.

Ældre malerier, møbler og varia, 17. januar 2022

Vur­dering

10.000–15.000 DKK

Hammerslag

10.000 DKK

10.000 DKK
9.500 DKK
9.000 DKK
8.500 DKK
8.000 DKK
7.500 DKK
7.000 DKK