905/734
Preben Hornung (f. Valby 1919, d. Frederiksberg 1989)
Uden titel (Komposition i rødt), 1986. Sign. monogram. Olie på lærred. 130 × 150.
Proveniens: Galerie Asbæk, København. Proveniens: Privatsamling, Danmark.
Malerier og skulpturer, 7. december 2021
Vurdering
Hammerslag