1812/43
Antonio Allegri da Correggio, stil, ca. 1700.
Portræt af herre. Usigneret. Olie på lærred. 39,5×30,5.
Lærredet er dubleret. Talrige krakeleringer. Mindre afskalninger. Behov for rensning.
Ældre malerier og møbler, 19. marts 2018
Vurdering
Hammerslag