Egon Schiele, efter (f. Østrig 1890, d. Wien 1918)
“Erotica”, 2007. Delvist tryksign. S. og Egon Schiele, 1910–1918. Udgivelse af Jane Kallir med 20 litografiske tryk. Værket er udgivet i 1200 eksemplarer, dette er nr. 659. Udgiver Anthèse Editions. Bladstørrelse 50×32 og 50×64.
Tilhørende original kassette.
Håndteringsmærker. Kassette med ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 21. maj 2019