1506/1632
Fransk kaminur forgyldt bronze med kvindelig figur i renaissance dragt, skive af hvid emalje. 19. årh.s anden halvdel. H. 50. B. 38. D. 15.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og optræksnøgle medfølger.
Varia, 5. februar 2015
Vurdering
Hammerslag