2204/167
Ubekendt maler, 19. årh.
Parti fra Nærøyfjorden i Norge. Sign. A. H. og betegnet “Näröfjord” på bagsiden af blændrammen. Olie på lærred. 21,5×29.
Enkelte minimale retoucheringer. Behov for overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. januar 2022
Vurdering
Hammerslag
23 bud