Michael Kvium (f. Horsens 1955)
“DNA”, 1987. Usign. Inkbrush på lyserødt papir. 200×200.
Proveniens: Brugt i vinduet i forbindelse med udstillingen “DNA” i 1987 på NEMO showroom, Kiel, Tyskland. Plakat for udstillingen medfølger.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og foto, 3. marts 2020