1803/​1552

Fem hollandske fliser dekorerede i blåt med bibelske scener, 18. årh. Samt to fliser dekorerede i farver, 19. årh. (5+2)

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Varia, 18. januar 2018

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

750 DKK

750 DKK