1803/1552
Fem hollandske fliser dekorerede i blåt med bibelske scener, 18. årh. Samt to fliser dekorerede i farver, 19. årh. (5+2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 18. januar 2018
Vurdering
Hammerslag