2009/399
Kaminur af sort og broget marmor, urhus i form af tempel med fritstående søjler, skive af emalje med romertal. 20. årh.s begyndelse. H. 46,5. B. 45. D. 17.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Afslag på kassen-
Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020
Vurdering
Hammerslag