2009/​399

Kaminur af sort og broget marmor, urhus i form af tempel med fritstående søjler, skive af emalje med romertal. 20. årh.s begyndelse. H. 46,5. B. 45. D. 17.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Afslag på kassen-

Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

750 DKK