861/​1307

Svensk håndvævet tæppe af uld i “rölakan” teknik i grønne, gule og rosa nuancer. Sign. monogram SN. Udført i Sverige 20. årh. 238×165.

For konditionsrapport kontakt afdeling.

Design, 3. december 2015

Vur­dering

15.000 DKK

Hammerslag

30.000 DKK