861/1307
Svensk håndvævet tæppe af uld i “rölakan” teknik i grønne, gule og rosa nuancer. Sign. monogram SN. Udført i Sverige 20. årh. 238×165.
For konditionsrapport kontakt afdeling.
Design, 3. december 2015
Vurdering
Hammerslag