2103/126
Norsk lågkrus af birketræ, låg udskåret med løve og ornamentik, gæk og fødder i form af liggende løver. 19. årh.s begyndelse. H. 21.
Revner i træet, større revne i låget. Gæk med afslag. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
11 bud