11942/52
Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
Udstillingsplakat fra Silkeborg Museum, 1983. Usign. Litografisk plakat i farver. Lysmål 77×52.
Kunst, antikviteter & design, 17. oktober 2019
Vurdering
Hammerslag