11942/​52
Asger Jorn: Udstillingsplakat fra Silkeborg Museum, 1983. Usign. Litografisk plakat i farver. Lysmål 77×52.

Be­skriv­el­se

Udstillingsplakat fra Silkeborg Museum, 1983. Usign. Litografisk plakat i farver. Lysmål 77×52.

Sælger oplyser

Kunst, antikviteter & design, 17. oktober 2019

Moderne grafik

Kunstner

Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)

Vur­dering

800 kr.

Hammerslag

400 kr.

400 kr.