2139/​1181

Armring af sølv prydet med seks facetslebne ametyst, peridot, topas, bjerkrystal og granat. B. 2,5 cm. Diam. 6,8 cm. Vægt ca. 80,5 g.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Fremstår med hakker og ridser. Bjergkrystalen sidder løst.

Smykker og Fashion, 29. september 2021

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK