2139/1181
Armring af sølv prydet med seks facetslebne ametyst, peridot, topas, bjerkrystal og granat. B. 2,5 cm. Diam. 6,8 cm. Vægt ca. 80,5 g.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Fremstår med hakker og ridser. Bjergkrystalen sidder løst.
Smykker og Fashion, 29. september 2021
Vurdering
Hammerslag