2138/94
Alceste Campriani (f. 1848, d. 1933)
Efterårslandskab med en bro over en flod. Sign. Alceste Campriani. Olie på lærred. 71×91.
Mindre afskalninger. To mindre huller i lærred.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag