2104/580
Gerda Wegener, tilskrevet (f. Hammelev 1886, d. Frederiksberg 1940)
Elegant herre, der kurtiserer en ung velklædt kvinde. Usign. Tusch og akvarel på papir. Lysmål 31×25.
Original stand. Papiret er gulnet. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 26. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
34 bud