2049/590
Sam Francis (f. San Mateo, Californien 1923, d. Santa Monica 1994)
Komposition. Sign. Sam Francis. Litografisk plakat fra 1986–87. Idemitsu Museet i Tokyo. Louisiana. Bladstørrelse 100×61. Uindrammet.
Lidt håndteringsmærker omkring hjørnerne.
Moderne kunst og design, 1. december 2020
Vurdering
Hammerslag