2032/1261
Turkisring af 14 kt. guld prydet med poleret turkis. Str. 54. Vægt ca. 5 g. Samt turkishalskæde. L. 82 cm. (2)
Proveniens: Guldsmed Traudel Toftegaard.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 5. august 2020
Vurdering
Hammerslag
30 bud