2413/​257

Lågkrus af fajance, dekoreret i blåt med stiliserede blomster, sign. B.P.F. Bayreuth 18. årh.s midte. Montering af tin. H. 22 cm.

Mindre afslag langs kanter, gennemgående revne foroven. Tinlåg bulet og hængslet itu.

Ældre malerier, møbler og varia, 25. marts 2024

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

400 DKK

400 DKK