1809/11
Carl Locher (f. Flensborg 1851, d. Skagen 1915)
Kystparti med skibe. Sign. Carl Locher 92. Olie på lærred. 29×48,5.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 26. februar 2018
Vurdering
Hammerslag