873/232
Sengustaviansk konsol af forgyldt træ med senere plade af hvid marmor, hver side udskåret med overflødighedshorn, base af marmoret træ. Sverige, 19. årh.s første halvdel. H. 82. B. 90. D. 45.
Konditionsrapport ved forespørgsel. furniture@bruun-rasmussen.dk
Møbler, varia & tæpper, 20. september 2017
Vurdering
Hammerslag