2431/107
Fransk Louis XVI søjleur af hvid marmor og forgyldt bronze, skive af hvid emalje. Sign. A Paris. 18. årh.s slutning. H. 46. B. 27. D. 9.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Optræksnøgle og Pendul medfølger.
Vurdering
808896 | ||
811672 |