1643/8
Hollandsk Barok kommode med tilhørende vitrine af nøddefineret træ rigt indlagt med blomster, blade, fugle og overflødighedshorn. 18 årh. H. 166. B. 97. D. 50.
Nøgle medfølger. Brugsslitage. Mindre finérskader. Revner i træet.
Ældre malerier og møbler, 24. oktober 2016
Vurdering
Hammerslag