2049/507
Svend Saabye (f. Nyborg 1913, d. 2004)
Gul komposition, ca. 2001–02. Sign. Svend Saabye. Olie på lærred. 200×140.
Original stand. Lærredet sidder ikke ordentligt fast i rammen.
Moderne kunst og design, 1. december 2020
Vurdering
Hammerslag