2115/547
Poul Gernes (f. Frederiksberg 1925, d. Ängelholm 1996)
“Punchholes with a hammer”, 1962. Sign. Poul Gernes 1962, EX. Radering. Bladstørrelse 19×30.
Undersøgt i ramme. Håndteringsmærker, samt minimale misfarvninger.
Moderne kunst og design, 13. april 2021
Vurdering
Hammerslag
30 bud