2414/693
Severin Hansen Jr. (f. 1936, d. 2020, Møbeldesigner)
Et par sideborde af palisander. Model 162. Udført og mærket hos Haslev Møbelsnedkeri. 1960'erne. H. 50 og 50,5. L. 58,5. B. 35,5. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser, mærker og skjolder.
Moderne kunst og design, 2. april 2024
Vurdering
Hammerslag