2124/177
Axel Hou (f. København 1860, d. sst. 1948)
Pan spiller fløjte for en kvinde i morgenrøden. Sign. A. Hou 1923. Olie på lærred. 26×30,5.
Minimal ridse.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
26 bud