1739/826
Nanny Still (f. 1926, d. 2009)
“Fleurs”. Flaskeformet vase af lilla glas. Sign. Nanny Still. Udført og mærket hos Rihimäen Lasi O.Y., Finland. H. 33.
Proveniens: Birgit og Bent Wolstrups samlings.
Almindelig brugspatina, herunder nogle mindre overfladeridser, mærker og smuds.
Moderne kunst og design, 26. september 2017
Vurdering
Hammerslag
13 bud