1822/1512
Auguste Louis Mathurin Moreau, efter
Fransk skrivesæt af delvis patineret bronze, støbt med putto, bølger og kæminger. Sign. Aug. Moreau. Ca. 1900. H. 19.
Et defekt låg. Glasindsatser mangler. Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.
Varia, 31. maj 2018
Vurdering
Hammerslag