2009/2044
Herrearmbåndsur af 18 kt. guld. Automatisk “twinmatic” værk. Lys urskive med forgyldte visere og timemarkører. Rem af brunt læder med forgyldt C-spænde. Urets diam. 34 mm. 1970'erne.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Rem med brugsspor og slidt forgyldning på spænde. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 26. februar 2020
Vurdering
Hammerslag