2009/​2044

Favre-Leuba

Herrearmbåndsur af 18 kt. guld. Automatisk “twinmatic” værk. Lys urskive med forgyldte visere og timemarkører. Rem af brunt læder med forgyldt C-spænde. Urets diam. 34 mm. 1970'erne.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Rem med brugsspor og slidt forgyldning på spænde. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.

Armbåndsure, 26. februar 2020

Vur­dering

5.000–6.000 DKK

Hammerslag

3.600 DKK

3.600 DKK
3.400 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK