2248/56
Barok dragkiste af egetræ, front med svungen, ligeknækket front med fire skuffer, greb og beslag af bronze. 18. årh. H. 110. B. 117. D. 60.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Revner i træet. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 28. november 2022
Vurdering
Hammerslag
12 bud