895/253
Fransk prismekrone med burformet stel af forgyldt bronze med seks lysarme, behængt med pæreformede, runde og dråbeformede prismer af bjergkrystal samt nogle facet slebede. Louis XV form, 19. årh.s midte. H. 74. Diam. 48.
Brugsslitage.
Varia, møbler og tæpper, 10. juni 2020
Vurdering
Hammerslag