1816/144
Nyrococo sekretær af mahogni, front med skuffer og skriveklap bag hvilken rum og skuffer. 19. årh. H. 151. B. 108. D. 51.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Falmet. Finérskader. Revnede nøglebeslag. Nøgle medfølger.
Ældre malerier og møbler, 16. april 2018
Vurdering
Hammerslag