Dansk møbeldesign
Sofabord af palisander med udtræksplade beklædt med sort formica, hylde ophængt på messingbøjler. Ubekendt producent. 1960erne. H. 48. L. 170. B. 60.
CITES-certifikat medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Falmet.
Moderne kunst og design, 26. marts 2013