2424/1278
Et par opal- og diamantørestikker af 18 kt. guld hver prydet med cabochonslebet opal omkranset af talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.24 ct. B. 8 mm. L. 10 mm. (2)
Fremstår med minimale alders- og brugsspor. En diamant mangler.
Smykker og Fashion, 12. juni 2024
Vurdering
Hammerslag