2425/​126

Et par renaissance-form kandelabre af messing, hver til fire lys, dekoreret med ørne samt ornamentik i form af løver. 19. årh. Antageligt Polen. H. 51. B. 35.

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag