2023/786
Dansk design
Lysekrone af messing, fem lysarme med skærme af glas. Udført og mærket hos Lyfa. 1930erne. H. 69. Diam. 60.
Stand
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 2. juni 2020
Kategori
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt