2115/134
Fransk lysekrone af forgyldt bronze med seks lysarme, støbt med bladværk og figurer i form af putti. Rokokoform. 19. årh. H. 68. Diam. 43.
Ridser og mærker. Brugsslitage. En tylle mangler.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021
Vurdering
Hammerslag