1513/225
Et par store franske væglampetter af forgyldt bronze, monteret til el. Begge sign. Thiebaut freres a Paris. 19. årh.s slutning. H. 72. (2)
Ridser og mærker. Brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Ældre malerier og møbler, 23. marts 2015
Vurdering
Hammerslag
20 bud