2204/523
Jens Adolf Jerichau (f. Roskilde 1890, d. Paris 1916)
Skovbillede. Usign. Med dedikation på bagsiden. Akvarel på papir. Lysmål 38×56.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet. 6 cm afrivning i værkets nederste del.
Moderne kunst og design, 25. januar 2022
Vurdering
Hammerslag
23 bud